Untitled Document
BHMWEnglish version
Instytucje i jednostki wojskowe
Administracja morska
Instytucje i służby hydrograficzne
Inne
Untitled Document
Wydarzenia

06 grudnia 2017
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

29 listopada 2017
OBCHODY 99. ROCZNICY UTWORZENIA MARYNARKI WOJENNEJ

24 listopada 2017
5. SPOTKANIE GRUPY ROBOCZEJ BSICC

Nowe publikacje

27 października 2017
Nowe wydania map

21 lipca 2017
Nowe wydania map

21 lipca 2017
Informacja dla użytkowników wydawnictw BHMW

 
Gdynia 06 grudnia 2017
WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Udział przedstawicieli Biura Hydrograficznego w 15. spotkaniu grupy roboczej ekspertów technicznych PRIMAR (TEWG) 2017

 15. spotkanie PRIMAR TEWG odbyło się w Stavanger w dniach 28 i 29 listopada. W spotkaniu udział wzięło 31 uczestników z biur hydrograficznych (Estonia, Finlandia, Francja, Hong Kong, Norwegia, Polska, Szwecja), przedstawiciele PRIMAR oraz  dostawcy oprogramowania hydrograficznego C-Map i  7Cs. BHMW reprezentowane było przez kmdr por. Stanisława Pietrzaka i kmdr ppor. Adama Kłosińskiego. W ramach spotkania grupy roboczej poruszano głównie tematy dotyczące współpracy w ramach PRIMAR, statusu
i planów wdrażania nowych standardów: S-101, S-102, S-58 ed. 6.0.0, oraz możliwości wdrożenia
w serwisie PRIMAR warstw poprawek planowanych i czasowych. Zaprezentowane zostały także możliwości i kierunku rozwoju nowego oprogramowania  hydrograficznego przez przedstawicieli C-Map (dKart Inspector, S-101 Converter/ Tools) i 7Cs (ENC Analyzer, S-101 Conventer).

Udział przedstawiciela Biura Hydrograficznego w Komitecie PRIMAR

W dniach 21-22 listopada 2017 r. w Sztokholmie (Szwecja) odbyło się posiedzenie Komitetu Doradczego Regionalnego Centrum Elektronicznej Mapy Nawigacyjnej PRIMAR (PAC RENC). RENC PRIMAR z siedzibą w Stavanger (Norwegia) jest organizacją zajmującą się dystrybucją komórek elektronicznej mapy nawigacyjnej, opracowywanych przez państwa – członków PRIMAR, a Komitet Doradczy stanowi najwyższą władzę zarządzającą, który na corocznych posiedzeniach weryfikuje działalność PRIMAR za mijający rok i zatwierdza plan, w tym budżet na rok kolejny. Członkami PRIMAR jest obecnie 17 państw.

W posiedzeniu wziął udział zastępca Szefa Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej, kmdr Dariusz Kolator. W trakcie obrad, poza aspektami finansowymi, skupiono się na planach wprowadzenia standardu S-101, który w ciągu kolejnych kilku lat zastąpi obecnie stosowany format komórek elektronicznej mapy nawigacyjnej, czyli standard S-57.

Wersja do druku             


 
Poleć tę stronę znajomemu
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących BHMW udziela Rzecznik Prasowy BHMW.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.