Untitled Document
BHMWEnglish version
Instytucje i jednostki wojskowe
Administracja morska
Instytucje i służby hydrograficzne
Inne
Untitled Document
Wydarzenia

24 maja 2018
NOWY AKT PRAWNY MINISTRA OBRONY NARODOWEJ W ZAKRESIE HYDROGRAFII

21 maja 2018
UDZIAŁ DELEGACJI BHMW W 10. SPOTKANIU HSSC I PODPISANIE UAKTUALNIONYCH ANEKSÓW DO UMOWY O WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ W ZAKRESIE HYDROGRAFII

09 maja 2018
NOWY OFICER W BHMW

Nowe publikacje

18 maja 2018
Nowe wydania Atlasów nr 3020 i 3021

20 kwietnia 2018
Nowe mapy i nowe wydania map

12 stycznia 2018
Nowe wydania map

 
Gdynia 2018-05-24 10:22
NOWY AKT PRAWNY MINISTRA OBRONY NARODOWEJ W ZAKRESIE HYDROGRAFII

W dniu 14 maja 2018 r. ogłoszono tekst „Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej
w sprawie minimalnych wymagań dla pomiarów hydrograficznych” z dnia 28 marca 2018 r.   (Dz.U. 2018 poz. 888).

W związku z powyższym zostały oficjalnie usankcjonowane wytyczne Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej dotyczące minimalnych wymagań dla pomiarów hydrograficznych zawarte w dokumencie S-44 edycja V.

Jednocześnie prosimy zwrócić uwagę na różnice pomiędzy cytowanym dokumentem IHO
a rozporządzeniem. W rozporządzeniu wprowadzono kategorię szczególną pomiarów hydrograficznych.

Gdynia 2018-05-21 10:08
UDZIAŁ DELEGACJI BHMW W 10. SPOTKANIU HSSC I PODPISANIE UAKTUALNIONYCH ANEKSÓW DO UMOWY O WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ W ZAKRESIE HYDROGRAFII

W dniach 14-17 maj 2018r. w Leibnitz-Institute for Baltic Sea Research w Warnemünde (IOW) odbyło się 10. Spotkanie Komitetu Standardów i Serwisów Hydrograficznych (HSSC). Wśród ponad siedemdziesięciu przedstawicieli z 29 państw –  członków IHO oraz obserwatorów ze światowych morskich organizacji i instytucji – IMO, IALA, RTCM, INTERTANKO, JCOMM, ICPC, ISO, IOGP, ABLOS. Biuro Hydrograficzne MW reprezentowali kmdr Andrzej Kowalski, kmdr ppor. Adam Kłosiński i kmdr rez. Henryk Nitner.

W trakcie obrad, którym przewodniczył włoski admirał Luigi Sinapi, przy udziale sekretarza generalnego IHO Mathiasa Jonasa i dyrektora IHO Abri Kampfera, podsumowano działania, które podjęto od poprzedniego, listopadowego komitetu
w Ottawie. Ponadto, przedstawiono najnowsze propozycje grup roboczych ds. zastosowania E-nawigacji, w zakresie specyfikacji interoperacyjności kilkunastu produktów z „rodziny” S-100 oraz m.in. nautycznej kartografii, walidacji map cyfrowych, pływów, poziomu morza i prądów.

Pobyt w Warnemünde był również okazją do podpisania uaktualnionych aneksów do Umowy polsko-niemieckiej w zakresie współpracy pomiędzy Hydrografiami obu państw. Ze strony niemieckiej podpisy złożył nowo wyznaczony szef Departamentu Hydrograficznego w BSH Thomas DEHLING oraz szef BHMW kmdr Andrzej KOWALSKI. 

Gdynia 2018-05-09 08:48
NOWY OFICER W BHMW

W dniu 07.05.2018 r. przybył na stanowisko specjalisty w Oddziale Hydrograficznym BHMW
z dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MW kmdr ppor. Piotr KOZŁOWSKI. Oficera na zbiórce kadry i pracowników wojska przywitał i przedstawił Szef Biura – kmdr Andrzej Kowalski.

Kmdr ppor. Piotr KOZŁOWSKI pełni zawodową służbę wojskową od 2002 roku. Absolwent Akademii Marynarki Wojennej oraz Akademii Morskiej w Gdyni. Od początku służby związany z Marynarką Wojenną RP. Zajmował stanowiska kolejno w Akademii Marynarki Wojennej, dywizjonie Okrętów Szkolno – Badawczych oraz dywizjonie Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej. Służył na pokładach okrętów ORP ISKRA i ORP ARCTOWSKI. Dowodził Grupą Jednostek Pływających dZH MW.

 
Poleć tę stronę znajomemu
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących BHMW udziela Rzecznik Prasowy BHMW.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.