Untitled Document
BHMWEnglish version
Instytucje i jednostki wojskowe
Administracja morska
Instytucje i służby hydrograficzne
Inne
Untitled Document
Informacje
WŻ do pobrania
 

SPIS ŚWIATEŁ I SYGNAŁÓW NAWIGACYJNYCH

„Spis Świateł i Sygnałów Nawigacyjnych” – to publikacja nautyczna wydawana przez BHMW. Wydawnictwo to zawiera szczegółowe charakterystyki wszystkich świateł nawigacyjnych znajdujących się na morskich map nawigacyjnych BHMW. Analizując treści tam zawarte warto pamiętać o tym, że wszystkie wartości namiarów i kierunków nabieżników wykazywane w Sp.Św są wartościami rzeczywistymi liczonymi w pełnym systemie podziału horyzontu (od 000° do 360°), a sektory świecenia świateł są podawane od strony morza w kierunku do lądu. Podstawą do uaktualniania spisu są „Korekty do Spisów Świateł” wydawane jako wkładki do zeszytów „Wiadomości Żeglarskie” publikowane przez BHMW.

Aktualnie BHMW utrzymuje trzy tomy Spisu Świateł i Sygnałów Nawigacyjnych:

Tom I (521) – obejmujący swym zakresem wybrzeża i akweny południowej i zachodniej części Morza Bałtyckiego. Podano w nim informacje na temat świateł nawigacyjnych Polski, Niemiec, południowych wybrzeży Danii od granicy niemiecko-duńskiej do cieśniny Sund oraz wyspy Bornholm, południowych wybrzeży Szwecji od cieśniny Sund do cypla wyspy Öland oraz wybrzeży Rosji od granicy litewsko-rosyjskiej do granicy rosyjsko-polskiej.

Tom II (522) – obejmujący swym zakresem wybrzeża i akweny zachodniej części Morza Bałtyckiego. Podano w nim informacje na temat świateł nawigacyjnych wybrzeży Danii, Szwecji od cieśniny Sund do granicy szwedzko-norweskiej oraz południowych wybrzeży Norwegii.

Tom III (523) - obejmujący swym zakresem wybrzeża i akweny środkowej i północnej części Morza Bałtyckiego. Podano w nim informacje na temat świateł nawigacyjnych wschodnich wybrzeży Szwecji od Kalmarsundu w kierunku północnym, Finlandii, Rosji nad Zatoką Ryską, Estonii, Łotwy i Litwy.
wiadomości żeglarskie | locja | spis świateł i sygnałów nawigacyjnych | spis radiostacji nautycznych | Rozpowszechnianie Morskich Informacji Bezpieczeństwa w Polskiej Strefie Odpowiedzialności | int1 - znaki, skróty, terminologia | katalog map morskich i publikacji nautycznych | oznakowanie nawigacyjne - system iala
 
Poleć tę stronę znajomemu
Uwagi na temat strony kieruj do Webmastera. Innych informacji dotyczących BHMW udziela Rzecznik Prasowy BHMW.
© 2004 Marynarka Wojenna RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.